Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 16 червня 2020
Вівторок, 16 червня 2020 15:22

Україна - не смітник

З 1 січня 2018 року Україна взяла на себе зобов'язання сортувати сміття за видами матеріалів, а придатні для повторного використання відходи повинні відправлятися на відповідні підприємства, безпечні відвозити на полігони, а з небезпечними проводити необхідні для знешкодження операції. Про це йдеться в статті 32 Закону України «Про відходи», в яку був доданий відповідний пункт ще у 2012 році. При цьому постанови зі структурою та послідовністю операцій зі сміттям досі не створено.

Проте комплексного поводження з відходами в Україні досі немає. Перший завод, який буде цим займатися, зараз тільки будують в місті Дергачі. Тоді як за підрахунками фахівців вже зараз сьома частина України завалена сміттям, з якого приблизно 40% - це корисні і цінні вторинні ресурси. Їх можна використовувати повторно.

16 червня  голова районної ради Володимир Грошев зустрівся з керівником екологічної групи компаній збору, переробки і утилізації сміття «ЕСКО УКД & ТСК РГ» Всеволодом Савенком. Обговорено питання переробки  твердих побутових відходів, накопичених на Залевківському полігоні та підтримки з боку місцевого самоврядування.

Всеволод Савенко та представники компанії оглянули сміттєзвалище з метою визначення його потужностей для можливої побудови заводу з переробки сміття, а також – можливостей щодо дотримання усіх нормативних вимог з управління екологічними і соціальними ризиками в поводженні з відходами.

Опубліковано в Новини
Вівторок, 16 червня 2020 11:55

22 червня - день пам"яті і скорботи

16 червня  голова районної ради Володимир Грошев, міський голова Олексій Цибко, секретар міської ради Віктор Федоренко детально обговорили спільні міськрайонні заходи з нагоди Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Напередодні проведено розширене засідання організаційного комітету з обговорення заходів за участю представників ветеранської організації. Напрацьовано пропозиції щодо заходів, які можливо провести в умовах карантинних обмежень.

Міський голова та голова районної ради, підкреслюючи першочергове завдання влади щодо соціального захисту ветеранів Другої світової війни, збереження  пам'яті молодим поколінням про трагічні сторінки історії України ХХ століття, узгодили проведення міськрайонних заходів.

Заплановано представниками влади, ветеранськими організаційними міста та району відвідати вдома живих свідків Другої світової війни, вручити продуктові набори та пам'ятні медалі з нагоди 75-річчя Перемоги. За пропозицією ветеранської організації 22 червня символічно о 4-00 годині ранку будуть покладені квіти до Меморіалу Слави у центральному міському парку. Протягом дня відбудуться покладання квітів до братських могил на території міста й району та зібрання представників громадськості у міському Будинку культури.

Опубліковано в Новини