Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 01 квітня 2019
Понеділок, 01 квітня 2019 09:17

Семінар з Міністром екології

Перші результати роботи нової європейської моделі процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки проаналізували на Черкащині. Тут відбувся семінар щодо реалізації Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» – за участі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, очільника Черкащини Олександра Вельбівця, представників профільних обласних структур, зокрема з Кіровоградщини та Полтавщини. Смілянщину представляв голова районної ради Володимир Грошев. Така модель стала обов’язковою для державних програм, генпланів, містобудівних планів, стратегій розвитку областей, державних, місцевих галузевих програм. Відповідно до неї всі довгострокові програми розвитку оцінюються із урахуванням наслідків для довкілля.

У ході семінару Остап Семерак зупинився на темі управління відходами, поінформував про затверджену Національну стратегію управління ТПВ та План її реалізації, про підготовку відповідного законодавства. Він також наголосив на тому, що вже цього року кожна область має затвердити власний регіональний план, що міститиме інформацію й аналіз тієї проблеми з управління відходами, які є на території області, враховуючи при цьому рекомендації Уряду для створення нової архітектури поводження з відходами.

Нині 95 % твердих відходів вивозиться на полігони. Завдання місцевої влади – впровадити такі заходи, що впродовж 10 наступних років, зокрема й у межах регіональних програм, сприятимуть зниженню цього відсотка до 65, а потому  й зведенню до нуля. Під час семінару фахівці обговорили окремі проекти в цьому напрямі та практики їх реалізації.

Опубліковано в Новини