Четвер, 07 листопада 2019 09:13

Нарада з нагальних питань

6 листопада в Смілянській райдержадміністрації відбулася нарада з сільськими головами, керівниками структурних підрозділів адміністрації, керівниками установ та організацій, яку провів заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов.

У нараді взяли участь заступник голови районної ради Василь Латенко та керуючий справами виконавчого апарату ради Володимир Тарахтій.

Розглянуто питання: співфінансування закладів охорони здоров’я; забезпечення пільгових міжміських перевезень пасажирів. Обговорено забезпечення жителів району транспортними послугами, взаємодію об’єднаних територіальних громад зі службою у справах дітей райдержадміністрації щодо забезпечення, дотримання та захисту прав дитини в умовах децентралізації влади.

Виходячи з можливостей районного бюджету, начальник фінансового управління райдержадміністрації Любов Рак зауважила, що без допомоги керівників об’єднаних територіальних громад забезпечити галузь охорони здоров’я і пільгове перевезення пасажирів неможливо.

Питання фінансування у сфері охорони здоров’я окреслили головний лікар комунального некомерційного підприємства "Смілянська багатопрофільна лікарня ім.С.Бобринської" Зоя Зирянова та головний лікар комунального некомерційного підприємства «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Проценко.

Про фінансування цих галузей у об’єднаних територіальних громадах інформували голова Ротмістрівської сільської ради Володимир Ховайба, заступник Тернівського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Михайло Коваленко.

Заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов зауважив, що сьогодні настав час, коли співфінансування є обов’язковим, тому потрібно знаходити діалог і тільки спільними зусиллями вирішувати питання, що виникають.

Про проблеми у роботі транспортних підприємств розповіли керівники організацій: Петро Даценко, Юрій Кредзинський. Нагальною проблемою є фінансування втрат на пільгове перевезення пасажирів. Також перевізників хвилює наближення зими, адже багато приміських маршрутів проходить по небезпечним ділянкам доріг.

Начальник відділу економіки та житлово-комунального господарства Любов Кузьменко поінформувала присутніх про транспортне забезпечення жителів району. Зокрема зазначила, що протягом останніх років, зокрема у ‪2018-2019, значно зменшується пасажиропотік на автобусних маршрутах Смілянського району. У зв’язку з цим ПАТ «Смілянське автотранспортне підприємство 17128» внесло зміни у розклад руху та режим роботи автобусів.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Зоя Баранюк охарактеризувала взаємодію об’єднаних територіальних громад зі службою у справах дітей райдержадміністрації щодо забезпечення, дотримання та захисту прав дитини в умовах децентралізації влади. Зараз триває процес реформування системи. Основним завданням на сьогодні є працювати у громаді, у сім’ях, щоб не допустити посиротіння дітей.

Головним меседжем, з яким звернувся до присутніх заступник голови районної ради Василь Латенко, було утворення п’ятої територіальної одиниці, Смілянського району, у складі області. На його думку таке субрегіональне утворення з центром у Смілі дасть можливість зберегти і розвивати первинну та вторинну ланки медицини, а також уже утворену і дієву транспортну мережу району, включаючи утримання дорожньої інфраструктури.

Зусилля районної ради, направлені на утворення Смілянського району, були підтримані і широ схвалені Ротмістрівським сільським головою Володимиром Ховайбою.

Прочитано 110 разів