Середа, 08 травня 2019 12:10

Пам"ятати заради майбутнього

Вийшла друком перша книга документально-публіцистичних розповідей нашого земляка письменника, журналіста, громадського активіста Олександра Ілліча Вівчарика «Подорож у каторжні місця».

Це розповідь про подорож на Північ Росії, у місто свого народження Інту, де свого часу каралися за любов до України його батьки та водночас стає мандрівкою в минуле каторжного краю Комі і нашого нескореного народу. Книга складається з окремих розповідей, котрі в одне ціле об’єднує Інта, особистість автора і його спогади.

На жаль, сучасне українське суспільство досі розхитують накинуті завойовниками різні погляди на історію України і на людей, які її творили. На цих розбіжностях і спекулюють пропагандисти та ЗМІ недружньо налаштованих до нас країн, нав’язуючи нам свої стереотипи і кліше. Через історію своєї родини і тих людей, в оточенні яких він зростав, або з якими познайомився під час подорожі, автор намагається показати весь трагізм існування вільного духом українця в умовах тиранії, відчайдушну боротьбу звичайних людей за свою гідність, а також тих, кого скалічила облудна і цинічна пропаганда як радянських, так і путінських окличників.

Книжка цінна своєю безпосередністю, чесністю, щирим прагненням розповісти все, як було, і як є, справжніми емоціями і зануреністю в дійсність сучасної російської глибинки. Вона зацікавить насамперед тих, хто насправді хоче більше знати про непросту долю нашого народу за радянських часів та про життя українців у сучасній Росії.

Голова районної ради Володимир Грошев закупив за власні кошти частину тиражу для бібліотечних закладів району.

Прочитано 84 разів