Вівторок, 17 жовтня 2017 10:20

Зі святом, Сердюківка

foto s1День села – це свято, яке єднає  усі покоління односельців, пов’язуючи минуле, сьогодення та майбутнє. Історія кожного села є часткою історії держави. А її, як відомо, творять люди, які зберігають славні звичаї та традиції, примножують здобутки на радість дітям та внукам нашим, бо село – невичерпна криниця  родоводу.

15 жовтня широко відзначили свято у с.Сердюківка. В ошатно прибраному будинку культури зустрічали гостей, а серед них був і голова районної ради Грошев В.В., вшановували кращих трудівників, довгожителів, співали народних і козацьких пісень, згадували минувшину.

А в історії Сердюківки закладено добрий козацький дух, адже сердюками на Лівобережній Україні називали козаків найманих піхотних полків, але й набирали до них утікачів з Правобережжя – селян і козаків. Сердюки становили гетьманську гвардію.

Нині прізвища Сердюків носять понад 1200 жителів Черкаської області. І у самій Сердюківці їх немало.

Сьогодні сердюківці живуть мирним життям, працюють над розвитком села, району, і добре знають кому завдячують цим. Родзинкою свята став благодійний ярмарок, на отримані від якого кошти планують закупити теплі речі для тих, хто боронить нині східні кордони України.

 

foto s2

Голова ради побував на концерті легендарного гурту ВІА «Пламя», що завітав до Сміли. Ще з 1975 року цей гурт, тоді ще радянський, заснував Народний артист Росії Сергій Березін. Сьогодні він є громадянином України, створив новий гурт, зберігши прославлену назву, а учасники – уродженці Маріуполя, Полтавщини та, навіть, смілянські корені мають.

До репертуару входять як нові композиції, так і здавна відомі, улюблені старі.

Від містян і жителів району, які заповнили залу міського будинку культури, голова ради дякував музикантам за творчість, донесену до смілян, та, на годинку, -  повернення у молодість.

foto s3foto s4

Прочитано 412 разів