Вівторок, 17 жовтня 2017 09:42

Святкові села

foto1

14 жовтня День захисника Вітчизни (День Українського козацтва) зібрав до гурту громаду мальовничої Плескачівки. І хоча це село навіть назву свою отримало від одного із ремесел, яким споконвіку займалось місцеве населення, - виробництва глиняного посуду, що його звали «плескачами», бо місцина ця багата на якісні глини, сьогодні згадували сторінки історії села, що відображають волю плескачівчан до свободи.

 

Жителі Плескачівки брали участь у національно-визвольній  боротьбі Богдана Хмельницького проти польського поневолення 1648-1654 років, а пізніше у національно-визвольному русі, що отримав назву Гайдамаччина і характеризувався селянськими повстаннями від початку XVІIІ ст. до кінця ХІХ ст. Активну учать брали жителі Плескачівка у національно-визвольному русі проти польського поневолення під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти – Коліївщині 1768-1769 рр. Участь жителів Плескачівки у гайдамаччині була, насамперед, пов’язана із територіальною близькістю до центру українського бунтівського руху – Холодного З проголошенням у 1917 році Української Народної Республіки «повіяв новий огонь з Холодного яру», і знову 87 жителів села Плескачівка на чолі із сотенним отаманом Тодосьом Смовжем увійшли до вільної козачої дружини, взявши участь у боротьбі за незалежність України 1918-1922 рр.

Сьогодні Плескачівка багата на сміливих, розумних та працьовитих людей. Це засвідчили гості свята - голова районної ради Грошев В.В. та депутат обласної ради Нестеренко І.І.

Тож нехай і надалі у плескачівчан і на хліборобській ниві, і у ремеслах, і у суспільних справах будуть гарні доробки. Щиро зичимо Плескачівці перебороти усі труднощі й бути цікавим, квітучим і красивим селом, де життя кожної людини, кожної родини наповнюється теплом, радістю і надією на краще!

 

foto2foto3foto4

 

 

 

 

 

Гарно відсвяткувало свій день утворення село Сунки. До рідного куточка з’їхалось багато поколінь сунчан, бо як би не розкидала їх по світах доля, а інколи хочеться пройти по знайомим з дитинства стежкам, подивитись на свої очі на зміни в житті села, порадуватись успіхам односельців та поділитись своїм досвідом.

Та й було заради чого приїздити. Зустрічала гостей свята сама «княгиня Яшвіль», ще й пропонувала прогулянки каретою. Були і змагання з волейболу, і козацькі розваги, і велоперегони, і каша з юшкою, і святковий концерт. Молодь на дискотеці розважав ді-джей з Черкас, а закінчилось свято вогняним шоу у виконанні “Maskara-Le’ м.Черкаси та феєрверком. 

Розділили із сунчанами свято голова районної ради Грошев В.В. та депутати Тімофієв С.П., Латенко С.В.

Нехай же і далі квітне щасливе село Сунки та дає путівку в життя новим патріотам малої Батьківщини і України.

foto5foto6foto7foto8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День села – особливе свято для Ташлика. Його з однаковою радістю зустрічають як молодь, так і старші люди. Кожен житель села завдяки наполегливій праці та багатому досвіду вносить свій особистий вклад в його розвиток. Все найкраще, що було створене багатьма поколіннями, дбайливо зберігається і передається молоді, збагачується новими успіхами і досягненнями.

Трудові звитяги ташличан починаються ще з далекого 1843 року, коли підприємці К.Яхненко і Ф.Симиренко спорудили тут перший в Україні механічний пісково-рафінадний завод. І сьогодні високо цінуються в селі досягнення на користь громади, працьовитість і відданість рідному краю.

Свято Дня села завжди приносить його жителям гарний настрій, добрі зустрічі, дружнє спілкування, стає мотиватором творчої роботи на благо громади. Разом з ташличанами раділи спілкуванню голова районної ради Грошев В.В. та депутат ради Золотоверхий В.Б.

Тож нехай з сьогоднішнім днем у кожну Ташлицьку домівку прийде мир, тепло, радість і надія, у кожній лунає дитячий сміх, панує щастя і благополуччя!

Прочитано 439 разів