Середа, 26 серпня 2020 15:49

У районній раді

Відповідно до ЗУ «Про повну загальну середню освіту» до 1 вересня 2020 року органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації мають забезпечити створення районних, міських (районних у містах) центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Такі центри згідно із чинним законодавством утворюються органами місцевого самоврядування з урахуванням потреб відповідної територіальної громади.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 14 січня 2015 р. № 6 За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 р. фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб.

Кількість учнів Пастирської ЗОШ І-ІІ ступенів, що навчатимуться з 01.09.2020 – 20 осіб, а саме: початкова школа (7 осіб): 1 клас – 0, 2 клас – 4, 3 клас – 2, 4 клас – 1 особа; ІІ ступінь(13 осіб): 5 клас – 2, 6 клас – 2, 7 клас – 3, 8 клас – 2, 9 клас – 4 особи. Таким чином, фінансування Пастирської ЗОШ І-ІІ ступенів за рахунок освітньої субвенції неможливе.

З розгляду цих питань 26 серпня проведено засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді, спорту та засобів масової інформації. Засідання провела голова комісії Світлана Дахно.  Участь у засіданні брали: заступник голови районної ради Василь Латенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації: начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Василь Мельник та начальник фінансового управління Любов Рак.

Обговорено варіанти утворення Центру Смілянською районною радою або  у співзасновництві з ОТГ, в тому числі як міськрайонний, за наявності згоди на це відповідних місцевих рад.

Щодо фінансування Пастирської ЗОШ І-ІІ ступенів запропоновано винести на розгляд чергової сесії районної ради виділення коштів на утримання закладу із районного бюджету в межах кошторису на 2020 рік.

Прочитано 602 разів