Понеділок, 22 червня 2020 12:19

День скорботи і вшанування пам"яті жертв війни в Україні

22 червня біля Меморіалу слави у міському парку відпочинку зібралися представники міської та районної влади, депутати обласної, міської і районної рад, ветерани війни та праці, представники громадськості.

79 років тому саме у цей день фронти Другої світової війни перекотилися через кордони тодішнього Радянського Союзу, а точніше – України і Білорусі.

У мітинзі-реквіємі із вшанування живих і загиблих учасників тих доленосних подій взяли участь голова районної ради Володимир Грошев, депутати Сергій Латенко, Євген Таран, Віктор Золотоверхий.

Вдячність за кров’ю здобуту перемогу звучала у кожній промові, на знак пам’яті про подвиг земляків до підніжжя меморіалу лягли живі квіти.

Голова міської ветеранської організації Сміли Микола Якушенко вручив відзнаки присутнім ветеранам війни, активістам, які допомагають ветеранським організаціям. Серед нагороджених – відомий смілянський підприємець, депутат районної ради Євген Таран, який розповів зворушливу історію про свого рідного дядька Євгена Тарана, якого гітлерівці розстріляли розстріляли за три дні до визволення Сміли за допомогу місцевим підпільникам та партизанам. Герой похований саме на місці нинішнього меморіалу.

Перед присутніми виступили учасники Операції об’єд121314наних сил у східних областях України.

11

Прочитано 340 разів