Вівторок, 16 червня 2020 15:22

Україна - не смітник

З 1 січня 2018 року Україна взяла на себе зобов'язання сортувати сміття за видами матеріалів, а придатні для повторного використання відходи повинні відправлятися на відповідні підприємства, безпечні відвозити на полігони, а з небезпечними проводити необхідні для знешкодження операції. Про це йдеться в статті 32 Закону України «Про відходи», в яку був доданий відповідний пункт ще у 2012 році. При цьому постанови зі структурою та послідовністю операцій зі сміттям досі не створено.

Проте комплексного поводження з відходами в Україні досі немає. Перший завод, який буде цим займатися, зараз тільки будують в місті Дергачі. Тоді як за підрахунками фахівців вже зараз сьома частина України завалена сміттям, з якого приблизно 40% - це корисні і цінні вторинні ресурси. Їх можна використовувати повторно.

16 червня  голова районної ради Володимир Грошев зустрівся з керівником екологічної групи компаній збору, переробки і утилізації сміття «ЕСКО УКД & ТСК РГ» Всеволодом Савенком. Обговорено питання переробки  твердих побутових відходів, накопичених на Залевківському полігоні та підтримки з боку місцевого самоврядування.

Всеволод Савенко та представники компанії оглянули сміттєзвалище з метою визначення його потужностей для можливої побудови заводу з переробки сміття, а також – можливостей щодо дотримання усіх нормативних вимог з управління екологічними і соціальними ризиками в поводженні з відходами.

Прочитано 455 разів