Понеділок, 16 березня 2020 15:26

На селекторній нараді

16 березня голова районної ради Володимир Грошев та керуючий справами виконавчого апарату ради Володимир Тарахтій брали участь у роботі обласної селекторної наради щодо запобігання розповсюдження інфекції коронавірусу.

Учасниками наради також були головні лікарі медичних закладів міста та району первинної і вторинної ланки, голова, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники центральних органів виконавчої влади, сільські голови.

Представники районів області доповіли ситуацію на місцях.

Заслухали інформацію щодо результатів засідання комісії ТЕБ та НС обласної державної адміністрації. Зокрема комісія ухвалила рішення про збільшення інтенсивності проведення заходів; спрямування з резервного фонду обласного бюджету 3 млн грн на закупівлю медикаментів та засобів особистого захисту.

Органам місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємствам, установам області рекомендовано переходити на дистанційну форму роботи, а присутнім забезпечити температурний скринінг. Окрему увагу варто приділити людям похилого віку та одиноким особам, які перебувають в зоні ризику. Усім відповідальним особам, зокрема органам соціального захисту РДА, ОТГ, медикам необхідно провести відповідні заходи та забезпечити соціальний супровід. На усіх рівнях повинна проводитися активна інформаційна кампанія, особливо у населених пунктах, де є проблеми із Інтернет-зв’язком.

Місцевим радам запропоновано 50 відсотків резервних фондів спрямувати на засоби боротьби з інфекцією. Комісіям із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянути питання щодо режиму роботи торгівельних центрів та закладів харчування на час карантинного періоду.

Того ж дня у Смілянській райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширенню на території Смілянського району коронавірусу COVID-19. Засідання провела голова районної державної адміністрації – голова районної комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації Валерія Бандурко.
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» на території області з 12 березня до 03 квітня 2020 року встановлено карантин.
Карантин передбачає заборону відвідування закладів освіти та проведення всіх масових заходів, в яких бере участь понад 200 осіб, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
З метою недопущення поширення на території району захворювань на коронавірус COVID-19, комісія вирішила:
1. Смілянському відділу поліції ГУНП у Черкаській області забезпечити: патрулювання місць з масовим перебуванням людей з метою забезпечення дотримання вимог карантинних заходів, недопущення скупчення дітей та контролю відвідування дітьми місць з масовим перебуванням людей.
2. Смілянському відділу поліції ГУНП у Черкаській області, органам місцевого самоврядування невідкладно вжити заходів щодо заборони торгівлі харчовими продуктами в місцях неузаконеної торгівлі.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування:
переглянути режим функціонування об’єктів торгівлі, спортивних закладів та інших об’єктів з масовим перебуванням людей, за виключенням продуктових відділів, аптек, адміністративних закладів, АЗС; посилити режим дезінфекції зазначених закладів.
4. Фінансовому управлінню райдержадміністрації передбачити та спрямувати кошти на КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» в сумі 850,5 тис. грн., в т.ч. з районного бюджету 284,1 тис. грн. (за рахунок перерозподілу коштів та коштів вільного залишку станом на 01.01.2020 року) та за рахунок субвенцій з ОТГ в сумі 566,4 тис.грн. для придбання медичних засобів та препаратів щодо запобігання поширенню на території району коронавірусу COVID-19.
5. Фінасовому управлінню районної державної адміністрації підготувати звернення щодо винесення на розгляд сесії районної ради наступних питання щодо збільшення обсягу резервного фонду районного бюджету на 200 тис. грн.
6. Сектору економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації:
провести роботу з дирекцією залізничних перевезень, автоперевізниками та керівникам підприємств, установ різних форм власності стосовно посилення інформаційної роботи щодо профілактики захворювань на коронавірус COVID-19;
запропонувати фінансовим установам (банки, кредитні спілки тощо)
забезпечити дезінфекцію їх банкоматів та терміналів.
7. Органам місцевого самоврядування, управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальному центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району, службі у справах дітей райдержадміністрації:
взяти під особливий контроль роботу з одинокими людьми похилого віку, забезпечивши їх соціальний супровід;
взяти під особливий контроль одиноких громадян похилого віку, які потребують соціального захисту (забезпечення продуктами харчування першої необхідності, медикаментами та засобами гігієни);
взяти під особистий контроль сімей, які перебувають в складних життєвих обстановинах, виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях.
8. Керівникам державних установ та органам місцевого самоврядування розглянути можливість запровадження віддалених робочих місць та надання відпусток працівникам на період карантину.
9. Органам місцевого самоврядування на період ускладнення санепідситуації забезпечити проведення комісійних, за участі фахівців Держпродспоживслужби, перевірок закладів торгівлі, громадського харчування, інших соціально важливих об’єктів щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, зокрема, щодо умов зберігання, реалізації харчової продукції, створення умов для дотримання особистої гігієни персоналом (наявність достатньої кількості масок, рукавичок з урахуванням їх зміни, миючих та дезінфікуючих засобів, шкірних антисептиків) та відвідувачами тощо. За наслідками вживати адекватних заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.
10. Смілянському міськрайонному управління Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області забезпечити у встановленому порядку здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів, зокрема, стосовно наявності умов зберігання, реалізації харчової продукції, дотримання особистої гігієни персоналом та відвідувачами в закладах торгівлі, громадського харчування, сфери обслуговування населення, вживати відповідних заходів щодо усунення наявних порушень.
11. Органам місцевого самоврядування, Смілянському ОМВК, Смілянському РВ УДСНС України в Черкаській області, Смілянському відділу поліції ГУНП в Черкаській області уточнити алгоритм дій у разі введення надзвичайного стану чи надзвичайної ситуації.
12. Органам місцевого самоврядування посилити роботу через консультаційні пункти щодо проведення роз’яснювальної роботи по запобіганню розповсюдження коронавірусу COVID-19 (передбачити розповсюдження пам’яток, листівок для населення щодо профілактики захворювання на коронавірус COVID-19) та взяти під особистий контроль спільно з КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» осіб що повернулися із закордонних поїздок.
13. Контроль за виконанням рішення покласти на сектор з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.

89909122 1348477062014656 6507655827522846720 n89785186 1348477292014633 2729637525483159552 n89796478 1348477488681280 2040528504084234240 n

Прочитано 168 разів